Vaření je každodenní činnost, kterou zná snad každá žena. A určitě znáte i situaci, že nemáte inspiraci, co byste mohla uvařit. Nakonec obvykle uvaříte nějaké jídlo, které se pravidelně opakuje. Ale není nic snadnějšího, než hledat inspiraci v knize. Knihy mají obvykle pěkné ilustrace, dobrý postup a určitě se Vám budou sbíhat sliny už jen při pohledu na chutně vypadající pokrmy. Jaké knihy o vaření jsou nejzajímavější?

Mami, mám hlad: Recepty pro děti do jednoho roku

V případě, že jste maminkou na mateřské dovolené a potřebujete nakrmit své malé dítě, můžete si koupit nebo už sáhnout v knihovně po této knížce. Knížka „Mami, mám hlad“ je nabitá kvalitními recepty na pokrmy, které jsou vhodné pro děti do jednoho roku. Jedná se o příkrmy, na které se zaměřila autorka Jana Šmíd Winterová v době minulého roku. Tato knížka z roku 2021 navíc sází na příkrmy z dostupných surovin a nečekejte žádné složité recepty. S touto knížkou budete mít hotovo jedna dvě.

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím

Tato knížka, kterou napsala Iva Trhoňová již v roce 2017 je stálicí na knižním trhu. Knížka se zaměřuje na recepty z úplně jiného soudku, než jsou ty klasické. Konkrétně se jedná o pečení vlastního pečiva. Cena pečiva v obchodech neustále roste a vy tak můžete ušetřit, když si budete pečivo připravovat samy. V knížce najdete přesné postupy, co dělat s kváskem, droždím, ale i tím, co si všechno musíte koupit na pečení. Pokud chcete mít doma vlastní rohlíky, bulky, pizzu, bagety nebo třeba chleba, doporučujeme tuto knížku.

Super jednoduše bez masa

Super jednoduše bez masa to je název knížky, kterou dal dohromady jeden z nejznámějších českých kuchařů Zdeněk Pohlreich. V případě, že jste vegetariáni nebo si chcete dát je občas pauzu od masa a najít další chutná jídla, je pro Vás kniha ta pravá. Všechny recepty na bezmasá jídla jsou pestré, syté a rozhodně Vám budou chutnat. Výhodou je, že se vaří ze surovin, které běžně koupíte v obchodě, a recepty Vás nebudou stát celý Váš volný čas. Zdeněk Pohlreich má bohaté zkušenosti s vařením bezmasých pokrmů a většinu z nich přenesl do této knihy. Tato kuchařka se již dá předobjednat, už za pár dní vyjde. Pokud použijete tento odkaz na kupón Knihy Dobrovský sleva, můžete ještě ušetřit.

Poklady klasické české kuchyně

Milujete tradiční českou kuchyni a chtěly byste si z ní uvařit něco dobrého? Doporučujeme knihu „Poklady klasické české kuchyně“, kterou napsal Roman Vaněk a Jana Vaňková. Výhodou knížky je, že každý recept, který v ní najdete, je velmi dobře popsán a obsahuje i ilustrace. Díky knížce můžete vařit podle tradiční české receptury rajskou, svíčkovou, hovězí polévku, tatarák, divočinu, ryby, bramborový salát na Vánoce nebo koláče a vánoční cukroví. Je toho opravdu hodně. Knížka je hitem a má velmi kladné recenze. V případě, že využijete u Knihy Dobrovský slevové kupony, můžete i ušetřit.

Obědy do krabičky

Každá z nás to určitě zná. Dát si oběd doma u stolu se stává spíše výhradou víkendových dnů. Během týdne je potřeba se stravovat v kanceláři a k tomu je ideální si uvařit do krabičky. A právě tato kniha Vám přinese 60 nápadů na zajímavé recepty. Nemusíte kupovat hotovky, ale sobě, dětem nebo partnerovi uvařit jídlo, které bude zdravé, chutné, bude z dostupných surovin, a to i po finanční stránce. Díky kuchařce získáte recepty na jídla, která Vám budou kolegové závidět.

Kuchaře je na knižním trhu celá řada a mnoho z nich je pěkně napsaných a ilustrovaných. Klíčové je si vybrat kuchařku, která Vám bude vyhovovat po stránce surovin, času vaření, ale i typu kuchyně. Někdo má raději zahraniční recepty, jiný si potrpí na českou kuchyni, jídla s masem nebo bez něj. Přejeme dobrou chuť.

Napsat komentář