Každý z nás si zaslouží dovolenou a měl by si ji jednou za čas dopřát. Někdo touží celý den proležet na pláži a dostatečně se prohřát, jiný prochodit hory křížem krážem. Co na tom, že už je říjen. Aspoň nebudou všude mraky turistů. Jak ale v dnešní době vyřešit nedostatek financí?

Částku si vypůjčte

Jako první většinu lidí napadne si na financování dovolené vypůjčit. Možností je spousta. Nejjednodušší a nejvýhodnější je požádat o výpůjčku někoho ze svých známých, kamarádů či rodičů. Zpravidla po vás nebudou chtít žádné úroky a vy tak nic nepřeplatíte. Někdo se však obává, že by vypůjčení peněz mohlo negativně ovlivnit společné vztahy.

Řešením by mohlo být požádat o úvěr některou z finančních společností. I zde máte vícero možností. Zažádat můžete například o kontokorentní úvěr. Jestliže ho nabízí přímo banka, u které máte účet, vyřídíte ho obratem. A pokud dovolenou zaplatíte kreditní kartou a splatíte v bezúročném období, nebudete zatížení úrokem.

Co když nemám dostatečně vysokou bonitu?

Vybruslit z nedostatku peněz můžete také pomocí některého z online úvěrů. Setkáte se s mnoha variantami a je opravdu z čeho vybírat. Na rozdíl od kreditní karty či kontokorentu, které získáte většinou pouze u bank, půjčka ihned je záležitostí i nebankovních společností. Může tak být dobrou volbou právě pro lidi, kteří mají nižší bonitu.

Většinou ji navíc sjednáte online a peníze tak získáte do několika minut. V poslední době jsou fenoménem last minute zájezdy, na jejichž financování se takovýto typ úvěru právě kvůli rychlému vyřízení opravdu hodí.

Na dovolenou si našetřete

Jestliže se nechcete zadlužit, zbývá si na dovolenou poctivě našetřit. A jak správně spořit?

Dobré je si výdaje pečlivě zapisovat a zjistit tak, kde by se dalo trochu peněz dát stranou. Důležité je také neplýtvat, což znamená zbytečně nevyhazovat jídlo, šetřit elektřinou a vodou. A v neposlední řadě si taky sem tam odpustit oběd v restauraci či posezení v kavárně.

Půjčku si rozmyslete

Předtím, než se rozhodnete vzít si půjčku na dovolenou, si tento krok pořádně promyslete. Opravdu půjčku zvládnete splácet? Není možné jet na levnější dovolenou nebo si na ni ušetřit?

Úvěr je velký závazek a jeho nesplácení by mohlo vést do dluhové pasti, ze které se jen obtížně dostává.

Připojte se k diskuzi

1 komentář

Napsat komentář